"Enter"a basıp içeriğe geçin

Google Drive Error D41D “Unspecified Error”

Google Drive, hayatımın vazgeçilmez uygulamalarından biri. Her yeni teknolojinin getirdiği korkunç dezavantajlar oluyor. Bunlardan biri de SSD denilen nimetin sunduğu minnacık depolama alanı. Haliyle ayda birkaç dolar Google Drive’a veriyor, dosyalara tüm cihazlardan erişebiliyorum.

15 gündür çıldırma noktasına geldiğim bu yazının başlığına konu olan hata uyarısına ( Error D41D “Unspecified Error” ) çözüm bulmaktan tam vazgeçmiştim ki bir yetkili abi sonunda yardım forumunda sorunu çözdü.

Bu hata genellikle çok yüksek boyutlu bir senkronizasyonun gerçekleştirilmesinde alınıyor. Ancak benim de içinde bulunduğum küçük azınlıkta sorun bu değildi.

İngilizce Windows 10 üzerinde Google Drive yükleyip, kullanıcı adı şifre girdikten sonra anında bu hatayı alıyorsanız sorununuz çok büyük ihtimalle dil ayarları ile ilgili. Çözümü amme hizmeti olarak paylaşıyorum:

  1. Control Panel – Region menüsüne gidin.
  2. Administrative sekmesine gidin.
  3. Language for non-Unicode Programs kısmında Türkçe’yi seçin.

Bu adımı uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve tekrar Google Drive’a kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Sorununuz düzelmiş olacak.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: